Gürcistan nakliye

Gürcistan nakliye

Düzenli sefer hatlarımız arasında bulunan Gürcistan için, komple ve parsiyel nakliye hizmeti sunabilmekteyiz. Parsiyel gönderilerimiz haftalık olarak cuma günleri araçlarımız ile gerçekleştirilmektedir.  Hafta içi depolarımıza kabul edilen ürünler cuma günleri araçlara yüklenerek çıkış gümrüklerine sevk edilmektedir. Genellikle parsiyel çıkış gümrüğümüz Erenköy Gümrük Müdürlüğüdür. Komple nakliyeler de ise bilindiği üzere yükleme yeri, zamanı ve çıkış gümrüğü müşteri tasarrufunda olmaktadır. Müşterilerimizin komple taşıma öncesinde firmamıza gerekli bilgileri aktarmasına binaen gerekli reaksiyonlar alınır ve organizasyon bu doğrultuda devam eder.

Gürcistan parsiyel nakliye taşımalarımızda teslimat noktası gümrüklerdir ve ürünler gümrükte alıcıların gümrük işlemlerini tamamlaması sonucu teslim edilir. Teslimat gümrüklerimiz ; Batum, Poti, Kutaisi ve Tiflis olmak üzere dört gümrük olarak şu anda tahsis edilmektedir.
Gürcistan komple nakliye taşımalarımızda ise yüklemede olduğu gibi boşaltma gene müşteri adresidir, gümrüğü tamamlanan araç müşteri adresine doğru yola çıkar ve ürünleri teslim eder.

Gürcistan nakliyelerinde bilinmesi gereken husus Euro 1 teminidir, gönderilerinizin gümrüğünü yaptığınız aşamada gümrük müşavirliği firmanıza Euro 1 tahsisi ile ilgili özel bilgi vermenizi rica ederiz. Bu evrak dolaşım belgesi olmak ile birlikte Türkiye ve Gürcistan arasındaki anlaşma çerçevesinde Euro 1 ile Gürcistan’a giren ürünlerin gümrük vergilerinden kolaylaştırılmış halde işlem yapılmasını sağlar.