Konteyner Lashing

Konteyner Lashing

Değerli müşterilerimiz,

Bildiğiniz üzere nihai varış noktasına sevk edilecek ürünün taşıyıcı üzerinde sabitlenmesi ve yolda ki hareketlerin minizime edilerek ürüne zarar verilmesini engelleme işlemine Lashing ( Yük sabitleme ) denilmektedir. 2008 avrupa krizi sonrasında ülke ihracatçımızın uzak pazarlara açılma eğilimi ile artan konteyner adetlerimiz neticesinde lashing sektörü oldukça hareketlenmiş ve ilerleme kat etmiştir.

Bugün konteyner lashing denilen işlemi ülkemizde yapabilecek çokluca firma mevcuttur. Ancak, ne kadar yeterlilikleri var nede kadar yetetlilikleri yok maalesef şu anda ülke karar vericileri tarafından denetlenmemektedir. Bu neden ile yüklerinizi taşıdığımız tüm alanlarda sizlere önerebileceğimiz firma ABK Lashing & Port services ünvanlı firma olup sizlerden gelen talepler neticesinde bu öneriyi yapmaktayız. Kendileri ülkemiz genelinde birçok şubeye sahip olmak ile beraber fazlası ile mobil ekibe de sahiptirler. Şaet sizlerinde ; box, opentop ve flatrack konteyner taşımalarınız olacak ise taşıma işlemi öncesinde lashing firması ile anlaşmanız gayet yerinde bir eylem olacaktır aksi halde ürünün konteyner üzerine yüklenmesinden sonra yetkilendirilecek bir firma ister istemez operasyona geç dahil olacağından işlemler de gecikmeli olarak tamamlanacaktır. Ayrıca, birçok flatrack konteyner üzerine yüklenen ürünler için branda ile koruma yapmak da gerekeceğinden operasyon öncesi branda yaptırmanız gene menfaatinize olacaktır. Hatırlatmak istediğimiz son konusu ise taşmalı opentop yüklemelerinde de branda yaptırmanız operasyonun akışı ve güvenliği için gereklidir, taşıyıcı hat ile aranızda özel bir anlaşma yok ise opentop konteynerler brandaları olmaksızın dolu olarak limana giremezler ve bu gibi durumlar da sizlerin gecikmeye düşmesine ve konteynerinizin cut-off sürelerine uymamasına neden olacaktır.

Burada anlattığımız tüm bilgiler sizlerden gelen sorulardan yola çıkacak hazırlanmış olup, naçizane önerimiz ile çalışabileceğiniz firma önerisinden ibarettir. Firma ile anlaşma ve çalışma prensipleri tamamı ile sizler ile ABK Denizcilik arasında olacaktır.

Bilgilerinize arz ederiz.